HAKKIMIZDA

Gaga Yayıncılık Limited Şirketi, 2018 yılında yayın hayatına başladı.
Eğitim gönüllüsü bir okul öncesi, grafik tasarım ve İngilizce öğretmeninin kişisel çabalarıyla kuruldu. Bir emekli ilkokul öğretmeninin önderliğinde birleşen çekirdek kadrosunu büyüterek 4 yılını tamamladı.

Akıl Oyunları Dikkat Geliştirme Seti, Gaga Yayınları’ndan çıkan ilk kitap serisidir. 3 kitaptan oluşan setin tamamı özgün çizimlerden oluşmaktadır ve bu özelliği ile benzerlerinden ayrılmaktadır.

Akıl Oyunları’nın ardından çocuklar için hikaye kitapları hazırlayan yayınevimiz bu konuda da farkını ortaya koydu. Önder vizyonuyla Türkiye’nin artırılmış gerçeklik destekli ilk çocuk hikaye kitabını yayınladı. Bir Çocuk Bir Mucize, AR+ özelliği ile okul öncesi çocukların eğitimini konu alan bilimsel çalışmalarda kullanıldı.

Artırılmış gerçeklik teknolojisi ile desteklenmiş çocuk hikaye kitaplarına 4 yıl içinde iki yayın daha ekledi. Bunlardan Bana Bunu AKUT Öğretti, aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesidir.

Gaga Yayınları, AR+ destekli çocuk hikaye kitapları ile dünyada yayıncılık sektörünün de nadir örneklerinden biridir. Yenilikçi, modern çağın gerekliliklerine uygun eğitim misyonuyla çocuk kitapları alanında öncü olmayı kendine hedef seçti.

Yayınevimiz, şarkılı hikaye kitapları ile de farkını ortaya koydu. Müzik koordinatörümüzün hazırladığı tamamı yeni çocuk şarkıları ile hikayeler bir boyut daha kazandı.

2021 yılında, İngilizce eğitimi desteklemek için yayınladığı Authentic Reader Serisi’nin tamamı yeni hikayelerden oluşmaktadır. Serinin seslendirmeleri için ana dili İngilizce olan profesyonel sanatçılarla çalışıldı. Reader serisini özgün müziklerle destekleyen Gaga Yayınları, bu alanda da öncü kimliğini ortaya koydu.

Tamamı yerli yazarlardan oluşan kadrosu ile alanındaki büyük bir eksikliği gidermeye katkı sağladı. Çeviri kitaplara mesafeli durmayı seçerek, yerli yazarlara daha fazla fırsat sağlamayı tercih etti.

Şimdilik üç ülkede, farklı dillere çevrilmiş kitapları gün geçtikçe daha çok okura ulaşmaktadır. Global bir yayınevi konumuna yükselerek, ülkemizi çocuk kitapları alanında temsil etmek vizyonuna hızla ilerlemektedir. Gaga Yayınları; öncü, bütünleştirici, eğitici ve çok yönlü kitaplarıyla yoluna büyüyerek devam edecektir.

Bize Ulaşın: info@gagayayinlari.com
Hafta içi 09:00-17:00 saatleri arasında: 0534 680 16 14

YAZARLARIMIZ

ALİ RIZA
ŞAHİN

AYLİN
YÜKSEL

DUYGU
DURAKLI ÖZLÜ

FATMA ZEHRA
KÖPRÜLÜ

HİLAL
KAYA

MAHMUT
ÖZLÜ

NAZAN
GÜL

ŞENOL
SELÇUK

TUĞBA
GÜVEN ALKAN

YASEMİN
YILANCI AYDIN

ÇİZERLERİMİZ

AHMET
DEMİRTAŞ

AYÇA
KASAPOĞLU

DENİZ
SEVİNÇLİ

EMRE
BAŞKUT

BORA
KARAMAN

MERİH
ÖZİŞ

RAMİLA
ALİYEVA GENÇOĞLU

SERKAN
AVCI

ZAFER
ATMANOĞLU

ZEYNEP
YILDIZ

MÜZİK KOORDİNATÖRÜ

SERKAN
ÇETİNKAYA