GAGA YAYINCILIK HAKKINDA

Fikri 10 yıl öncesine dayanan Gaga Yayıncılık Limited Şirketi, eğitime gönül vermiş ve çalıştığı yıllar boyunca bir çok insanın hayatına dokunmuş bir eğitimci olan Saadet KARAMAN öncülüğünde Nisan / 2018 tarihinde yayın hayatına başlamıştır.

Çıkış Noktamız: Yenilikçi, modern, çağın gereksinimlerine cevap verebilecek, eğitici, ilgi çekici ve amaca hizmet eden yayınlar üretmek, bunları saygıdeğer meslektaşlarımızın işlerini daha kolaylaştırmak, sevgili öğrencilerimizin kazanımlarını artırmak için hizmete sunmaktır.

Yolculuğun henüz başındayız ancak farklı fikirler, farklı branşlardan eğitime adanmış gönüllerle çıktığımız bu yolculukta ticari amaçlardan çok işlevselliğe önem verilecektir.

Hedefimiz: Araştırmak, ihtiyaçları işin mutfağındaki insanlarla tespit etmek ve çözüm üretmektir. Yenilikçi yaklaşımları desteklemek, dünyada öncü olan yaklaşımları takip etmek ve özgün yeni yaklaşımları kovalamaktır.

Ürünlerimiz: Alanında uzman, deneyimli eğitimciler tarafından sabır ve emekle hazırlanmaktadır ve yayın hayatımızda yol almaya devam ettikçe de aynı ilkeler doğrultusunda hazırlanacaktır.

Prensibimiz: ”En iyi reklam, kaliteli ürün ile insanların beğenilerini kazanmaktır.” prensibinden hareketle özgün ürünler ortaya çıkartabilmektir.

Ürün içeriklerimizin hazırlanmasında kazanımların çok yönlü olması öncelikli hedefimizdir. Ürünlerimizi hazırlarken kitaba, kitap okumaya ve öğrenmeye özendirmek, ilgi çekebilmek ve okuyucunun memnuniyetini sağlamak önceliğimizdir.

Yazım aşamasında yazarlarımıza yaratıcı fikirlerini özgürce kullanabilmeleri için destek sağlamak, toplum gereksinimlerini belirleyerek olabildiğince çok insana ulaşmak, çok yönlü düşüncelere ev sahipliği yaparak, geniş yelpazede ürünler ortaya çıkarmaktır.

Önem veriyoruz! Kitaba, eğitime, eğitimciye, yenilikçi yaklaşımlara, farklı ve özgün fikirlere ve fikre saygıya…

Sevgi ve saygılarımızla!

Gaga Yayıncılık Ltd. Şti.

 

 

TAKIMIMIZ

Bora KARAMAN
Çizer
1980’de Bolu’da doğan çizerimiz İlkokul ve lise öğrenimini Bolu’da tamamladı.2003 yılında lisans eğitimini Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği Anabilim dalı, Grafik Ana sanat dalında tamamlayarak aynı yıl Resim-iş öğretmeni olarak Artvin Vakıfbank İlköğretim Okulu’na atandı. Yüksek lisansını aynı alanda yapan çizerimiz, önce Bolu ardından İstanbul’da görevine devam etmiştir. Şu anda Vefa Lisesi görsel sanatlar öğretmeni olarak mesleğine devam etmekte olup on beş yıla yakın süredir freelance olarak grafik tasarımcı, illüstratör ve endüstri ürünleri tasarımcısı olarak üretmeye devam etmektedir. Ayrıca Gaga Yayıncılık tarafından henüz basılan “Akıl Oyunları Dikkat Geliştirme Seti“ ’nin de çizerliği ile grafik tasarım ve dizgi-mizanpajını da yapmıştır.
Mahmut ÖZLÜ
Yazar
Aslen Adanalı olan yazarımız 17/02/1977 tarihinde Kayseri’de dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise eğitimini Kayseri’de tamamladıktan sonra 1996 yılında Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’ne girmiştir. 2001 yılında mezun olmuş ve İstanbul’da Zeytinburnu Bozkurt İlköğretim Okulu’nda öğretmenlik görevine 25 Ekim 2001 tarihinde başlamıştır. Öğretmenlik mesleğinde 18. Yılını çalışan yazarımız halen İstanbul Fatih’te bulunan Vefa Lisesinde öğretmenlik görevine devam etmektedir. 2007 yılında yazarlık hayatına ilk adımını atan yazarımızın basılan ilk eseri o zaman adı ‘SBS’ olan liseye geçiş sınavları için 6,7 ve 8. Sınıf test kitapları olmuştur. Takip eden yıllarda farklı seviyelerde ve farklı yayınevlerine olmak üzere çok sayıda yayın çıkartmıştır. Bunlar içerisinde Harf Eğitim Yayınları için Aysun Kolcuoğlu ile birlikte yazdıkları Lise A.1.1 İngilizce kitabı (Ice Breakers) MEB tarafından onaylanmış ve okullara dağıtılmıştır. Toplam yazdığı eser sayısı yirminin üzerinde olan yazarımızın şu an üzerinde çalışmakta olduğu ve basım aşamasına getirdiği 3, 4 ve 5 yaş Anasınıfı İngilizce Seti de bulunmaktadır. Gaga Yayınları için henüz basılmış olan Duygu ÖZLÜ tarafından yazılmış ‘Akıl Oyunları Dikkat Geliştirme Seti’ için de editörlük görevini üstlenmiştir. Evli ve bir çocuk babasıdır.
Şenol SELÇUK
Yazar
Yazarımız 31 Mayıs 1982 tarihinde Trabzon'un Of ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini Kocaeli'nin Gebze ilçesinde tamamladıktan sonra, 2000 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünü kazanmış, ayrıca Ege Üniversitesi'nde 3 dönem İngilizce öğretmenliği pedagojik formasyon eğitimi aldıktan sonra, 2005 yılı Şubat ayında İstanbul Fatih Nişancı Mehmet Paşa İlköğretim Okulu'nda İngilizce öğretmenliği görevine başlamıştır. Meslekte 13. yılını çalışmakta olan yazarımız, devlet okullarındaki görevinin yanı sıra, çeşitli vakıf üniversitelerinde de yarı zamanlı olarak dersler vermiş, bu üniversitelerin materyal geliştirme birimlerinin (Testing Office) çalışmalarında yer almıştır. Çeviri alanında da birçok çalışma ortaya koymuş, 2015 yılında Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD)'nün uluslararası bir çalışmasını Türkçe ‘ye çeviren ekipte yer almıştır. 2013 yılından bu yana, biri halen devam etmekte olan 3 farklı Avrupa Birliği projesinin (Comenius ve Erasmus+ Projeleri) koordinatörlüğünü yürütmüş, İngiltere, Almanya, Belçika, Fransa, İtalya, İsveç gibi birçok ülkede proje çalışmalarına ve hizmet içi eğitimlere katılmıştır.