AKIL OYUNLARI DİKKAT GELİŞTİRME SETİ NEDİR?

Akıl Oyunları Dikkat Geliştirme Seti Nedir?

Dikkat Nedir?

Dikkat, bütün duygu ve düşünce gücünü bir noktada, bir konu üzerinde yoğunlaştırma becerisidir. Düşünceyi belli bir şey üzerinde yoğunlaştırabilme gücüdür. Dolayısı ile, dikkat olmadan öğrenme olmaz ve dikkat egzersiz yaptıkça gelişir.

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Akıl Oyunları Dikkat Geliştirme Seti’nin Özellikleri

Akıl Oyunları Dikkat Geliştirme Seti, çocukların dikkat gelişimini destekler. 4-6 yaş arası çocuklar için hazırlanmıştır. Her biri 80 sayfalık üç kitaptan oluşan setimiz toplam 240 sayfadır.
Akıl Oyunları Dikkat Geliştirme Seti, çocukların zihinsel becerilerinin gelişmesine katkı sağlamaktadır. Bu becerilerin bazıları: problem çözme, farklı açılardan bakma, düşünme, planlama, sıralama, dinlediğini anlama ve odaklanmadır. Bunların yanında, setimiz neden-sonuç ilişkisi kurabilme becerisini de geliştirmektedir.

Akıl Oyunları Dikkat Geliştirme Seti Nedir?
Akıl Oyunları Dikkat Geliştirme Seti’nde Neler Var?

Sette; STEM, kodlama, işitsel ve görsel dikkat etkinliklerine bolca yer verilmiştir. Ayrıca; boyama, sudoku, eşleştirme, fark bulma etkinlikleri ile parça-bütün, üç boyut kavram çalışmaları bulunmaktadır. Her 10 sayfada bir 4-6 yaş grubu çocuklara uygun ilginç bilgiler eklenmiştir. Böylece çocukların egzersiz yaparken bilgi dağarcıklarının gelişimine katkı sağlanmıştır.
Sette; renkler, şekiller ve sayılar gibi basit matematik kavramlarla ilgili egzersizler bulunmaktadır. Ayrıca, zıt kavramlar, yönler, örüntü çalışmaları da Akıl Oyunları Dikkat Geliştirme Seti’nde yerlerini almıştır.

STEM; science (bilim), technology (teknoloji), engineering (mühendislik), mathematics (matematik) kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. STEM yöntemi bu dört disiplini birleştirir. Böylece gerçekçi, iş birliğine dayalı, düşünce odaklı ve problem çözmeyi teşvik eden öğrenme deneyimlerini sağlar. STEM yöntemi, hayatları boyunca, çocukların düşüncelerini üretime dönüştürme becerisi kazanmalarını hedefler.
Akıl Oyunları Dikkat Geliştirme Seti’nde bulunan STEM aktiviteleri bu hedeflere uygun şekilde tasarlanmıştır. Bu amaçla, her STEM aktivitesi evde bulunabilecek malzemelerle çocukların yapabileceği, deneyebileceği ve gözlemleyebileceği şekilde hazırlanmıştır.

Kodlama, okul öncesi öğrencileri için çok önemli bir yere sahiptir. Çocukların algoritma mantığını kavramalarını; analitik düşünme ve akıl yürütme becerilerinin gelişmesini sağlar. Ayrıca kodlama, çocukların yönerge ve yönleri takip edebilme yeteneğini kazanmaları için çok önemlidir.

Öğrenmenin daha verimli ve kalıcı olabilmesi için, öğrenme sürecine birden fazla duyu organının katılması gerekir. Akıl Oyunları Dikkat Geliştirme Seti’ndeki işitsel ve görsel dikkat aktivitelerinin önemi bu noktada anlaşılmaktadır.

Her kitabın arkasına, o kitapta bulunan egzersizlerin cevap anahtarları anne-babalar ve öğretmenler için eklenmiştir.
Ayrıca, setteki alıştırmalar, 4-6 yaş grubu çocuklar için kolaydan zora doğru özenle sıralanmıştır.

Akıl Oyunları Dikkat Geliştirme Seti hazırlanırken grafik tasarım konusuna son derece önem verilmiştir. Setimizdeki tüm resimler çizerimiz Bora Karaman tarafından tasarlanmış özgün çizimlerdir. Akıl Oyunları Dikkat Geliştirme Seti, bu özelliğiyle de benzerlerinden ayrılmaktadır.
Kitaplarımız karton kapaklıdır ve kaliteli, birinci hamur kağıda basılmıştır. Ayrıca, spiralli ciltleri sayesinde kullanım kolaylığı sağlanmıştır. Ve, setimiz şeffaf taşıma çantası ile birlikte gelmektedir.

Akıllı Tahta Uygulamaları

Akıl Oyunları Dikkat Geliştirme Seti’ni sınıflarında yardımcı kaynak olarak kullanan okul öncesi öğretmenleri için akıllı tahta uygulaması vardır. Uygulamada çok kolay bir şekilde renkli çizimler yapılabilir, kitapların her sayfası işaretlenebilir ve boyanabilir. Bununla birlikte, yakınlaştırma-uzaklaştırma, sayfaları hareket ettirme özelliği vardır. Ayrıca, tek bir tıkla ana sayfaya dönerek kullanılacak kitap değiştirilebilir. Akıllı tahta kullanımı ile ilgili kısa videomuzu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Son Söz

Kitaplarımız, Marmara Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği mezunu yazarımız Duygu Duraklı Özlü’nün 20 yıllık tecrübesinin ürünüdür. Akıl Oyunları Dikkat Geliştirme Seti, çocuklarının gelişimine önem veren veliler ve öğretmenler için eşsiz bir yardımcı kaynaktır.

Bize Ulaşın:

Akıl Oyunları Dikkat Geliştirme Seti ile ilgili daha fazla bilgi almak ve toplu siparişlere özel fırsatlarımızdan yararlanmak için buradan bize ulaşabilirsiniz.

 

GAGA YAYINLARI – HER KİTAP BİR DÜNYA!

Bir cevap yazın